Najbardziej powszechnym miejscem, gdzie znajdziemy regały wysokiego składowania to różnego rodzaju hale magazynowe
Autor zdjęcia: pixabay.com

Najbardziej powszechnym miejscem, gdzie znajdziemy regały wysokiego składowania to różnego rodzaju hale magazynowe. Ich cechą charakterystyczną jest duża pojemność. Towar umieszczany jest na półkach, które mogą sięgać nawet pod sufit. Dzięki temu na podłodze znajduje się mniej przedmiotów, przez co przemieszczanie się po korytarzach między regałami jest znacznie bardziej ergonomiczne.

W zależności od wielkości hal magazynowych oraz parametrów palet dobiera się najbardziej odpowiednie rodzaje regałów. Oprócz podstawowej konstrukcji można zastosować dodatkowe elementy, które zapewnią większe bezpieczeństwo dla magazynowanych towarów I pracowników hal. Należą do nich między innymi:

  • ograniczniki, które stosuje się w celu zmniejszenia szerokości półek,
  • siatki odgradzające,
  • osłony narożne, czołowe i boczne,
  • kratownice, które pozwalają na magazynowanie niestandardowych palet.

Regały wysokiego składowania muszą spełniać pewne wymagania. Przede wszystkim ich konstrukcja powinna być stabilna. Metalowe czy też wiórowe półki potrafią pomieścić wiele kilogramów, dlatego trwałość materiałów, z których stworzone są regały muszą być niezawodne. Dodatkowo meble te powinny być funkcjonalne i ergonomiczne.

Wyróżniające korzyści

Działalności, których stałym elementem jest składowanie towarów, często wykorzystują tego typu urządzenia. Jest to naturalna sprawa, ponieważ regały wysokiego składowania mają wiele bezsprzecznych zalet.

Przede wszystkim bardzo łatwy montaż. Nie trzeba skomplikowanych czynności oraz ciężkich sprzętów, aby ulokować regały w halach czy magazynach. Konstrukcja została tak zaplanowana, aby nie przysparzać problemów nawet tym użytkownikom, którzy nie mieli wcześniej z nimi styczności. Oprócz wyżej wymienionych zalet regały te są po prostu bardzo stylowo wykonane. Ich nienarzucający się design idealnie wkomponuje się w praktycznie każdym pomieszczeniu.

Podczas intensywnego dnia pracy, bardzo ważne jest, aby magazynowany towar był łatwo dostępny dla pracowników. Bardzo usprawnia to wypełnianie obowiązków, dzięki czemu działania firmy przebiegają sprawniej. Dodatkowo klient może dobrać regały, które będą idealnie pasować do powierzchni hali. Bardzo ważnym aspektem jest też masa i wymiary magazynowanych towarów. Biorąc pod uwagę również te dane, można dobrać najbardziej odpowiednie regały dla danego przedsiębiorstwa. Po odgrodzeniu poziomów regałów kratownicą lub wiórową płytą bez problemu można umieszczać towar luzem. Dzięki temu stany magazynowe się nie pomieszają.

Regały wysokiego składowania to bardzo dobra inwestycja dla firm kurierskich, w sprzedażny detalicznej i hurtowej oraz w pozostałych działalnościach, które codziennie magazynują znaczne ilości materiałów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *